FK Tatran Prachatice-FK Borek 2:0(1:0)

Do Prachatic jsme jeli po zpackaném domácím zápase s Kameňákem a chtěli jsme si odvézt nějaký bod domů. Hráli jsme ze zajištěné obrany a i přes nějaké šance domácích drželi nerozhodný stav až do 46.min. Když už jsme se viděli v kabinách po brejku domácích přišel nepovedený centr, který k překvapení všech skončil v naší brance. I ve druhém poločase měli domácí více ze hry, ale moc šancí k vidění nebylo. V 82.min přidali domácí pojistku po standardní situaci, když jsem nedokázal uhlídat domácího kapitána.

David Kováč (FK Tatran Prachatice):

První domácí zápas jsme chtěli vyhrát a začít sezónu důležitými body. Věděli jsme, že Borek není snadný soupeř. Herně jsou velmi kvalitním týmem. První půli jsme měli spoustu šancí, které jsme buď nebyli schopný proměnit nebo končili na hranici vápna. Soupeře jsme celkově k ničemu nepustili. Těsně před koncem prvního poločasu nás dostal do vedení Kasík, když z právé strany nacentroval míč, který se štěstím skončil v brance. Druhou půli jsme opět byli herně lepší a dostávali se do šancí. Soupeř hrozil asi jen ze standardních situaci, se kterými si bravurně poradil náš gólman. V 80.minutě jsme přidali pojistku po mém gólu ze standardky, kterou pěkně kopl Babka. Za týden nás čeká zápas v Blatné, kde budeme chtít body potvrdit.