top of page

HORNÍ ŽĎÁR OBRAL BOREK O BODY

V sobotním dopoledni nás čekal těžký zápas v Horním Žďáře, který nám měl co vracet po podzimním debaklu. Hned v úvodu utkání našel J.Frank ve vápně V.Baščevana ten ale prováhal vhodný okamžik k zakončení. V 11.min předvedli domácí rychlou kombinaci se šťastnou střelou Jakuba Peňáze, která zapadla do šibenice 1-0. Zaváhání v domácí obraně mohl využít O.Hanžl , ale nevšiml si prázdné branky a jeho přihrávka byla zblokovaná na roh. Ve 22.min zahrávali roh domácí a první střelu ještě zastavila tyč, ale odražený míč doklepl do sítě Karel Voldán 2-0. Ve 30.min zahrávali hosté roh a O.Vaník snížil na 2-1. Nepochopitelně však nebyl uznán pro ofsajd!!! Ve 35.min si nepříjemně poranil koleno domácí Jan Kubinec. Přejeme mu brzké uzdravení. Ve 44.min zahrávali hosté další roh a tentokráte už gól Jaroslava Houšky platil 2-1. POLOČAS

BOREK OVLÁDAL HRU, PŘESTO PROHRÁL

Do druhého poločasu hosté přeskupili své řady a vlétli na domácí. Ve 47.min si na roh naskočil O.Vaník, jeho hlavičku domácí gólman vyrazil jen k Radku Horejšovi od, kterého se odrazil zpět do brány 2-2. I nadále Borek ovládal hru a zamkl svého soupeře na své polovině. Další velkou šanci měl po přihrávce M.Kociny V.Baščevan, ale z dobré pozice trestuhodně přestřelil. Útoky se na domácí jen valili a střelu M.Kociny vyrazil domácí gólman na roh. Ten rozehrál J.Frank a na brankové čáře opět zakročil domácí brankář. Do další velké šance přihrával R.Horejš M.Kocinovi, ale jeho pokus zastavilo břevno. V 80.min vysunul R.Horejš do další tutové šance opět M.Kocinu, ten ale tváří v tvář gólmanovi L.Rešlovi selhal. A tak přišel trest. V 90.min fauloval J.Čermín před hranicí vápna a pískal se faul. K překvapení hostujících hráčů faul PENALTOVÝ!!! Míč si vzal domácí Karel Voldán jeho střelu k tyči hostující gólman vyrazil, ale s následnou dorážkou už nemohl nic dělat 3-2. Hostům už se vyrovnat nepodařilo a tak mohli domácí slavit...

V sobotu nás čeká poslední domácí zápas proti Sokol Suchdol nad Lužnicí. Výkop v 10:15 tak nás přijďte podpořit.

FK Borek oléé

OHLASY:

Radek Horejš(FK Borek)

I přes nepovedený první poločas se nám podařilo vrátit do zápasu a brzo vyrovnat. Nebudu tady brečet na to jsou tu jiní experti. Měli jsme dostatek šancí na to zápas zlomit na svou stranu. Bohužel jsme tentokrát nedokázali proměnit ani ty největší šance a tak se vracíme domů bez bodu.